+90 (232) 369-52-72

KURUMSAL

DAYI MİMARLIK

Dayı Mimarlık, 1995 yılında Yüksek Mimar Aykut Dayı ve Mimar Dilek Dayı tarafından kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana mimari proje, iç mekan proje-uygulama ve uygulama alanlarında kendi konusunda teknik bilgi ve beceriye sahip ekipleri ile tam koordinasyon içinde faaliyet göstermektedir. Farklı fonksiyonlardaki birçok projenin tasarım ve uygulama süreçlerinde başarı ile yer almıştır. Uygulama ve iç mekan projelendirmenin verdiği birikimler ile mimari projenin konsept tasarımından uygulama projelerinin çizimi ve bütün detay aşamalarının çözümünde tam hakimiyet ile çalışmalarını yürütmektedir. Arsa analizi ile başlayan projelendirme sürecinde, konsept proje oluşturulması, projenin tamamen 3 boyutlu modellenerek geliştirilmesi ile bütün detaylar en ince ayrıntısına kadar çözümlenmektedir. 3 boyutlu modelleme tekniği ile aynı zamanda uygulama projeleri detaylandırılmakta ve şantiyede kolaylıkla anlaşılabilir ve uygulanabilir paftalar hazırlanmaktadır.

Tasarımın gücünü kapsamlı detaylandırmadan aldığına olan inancı ile Dayı Mimarlık uygulamanın bütün aşamalarında tam koordinasyon ile yer almaktadır. Statik, mekanik ve elektrik bütün disiplinler ile ileri seviyede işbirliği becerisiyle her detayın henüz proje aşamasında çözümü sağlanarak bir bütün olarak en uygulanabilir ve en verimli projeye ulaşılmaktadır.

Plan ve tasarım aşamasından yapım ve sonlandırma aşamasına kadar bütün adımların kontrolü ile mimar, mühendis ve şantiye ekipleri arasındaki bilgi akışı sağlanarak projede çalışan tüm birimlerin senkronize şekilde çalışması ve projelendirme ve yapım sürecinin bir bütün olarak yürütülmesi sağlanmaktadır.

Projenin tüm detayları mimari modelleme ve mimari görselleştirme yoluyla görünür kılınarak verimlilik artırılmaktadır. Projedeki bütün dataların tüm aşamalarda kullanımı sağlanarak maliyet yönetim süreci desteklenmektedir. BIM'in aktif olarak kullanımı ile, tasarımın kullanım, işletme ve yapım sürecinindeki olası problemlerinin tahmin edilip önlenerek, uygun maliyetli, işlevsel projeler tasarlanmakta, sürdürülebilir ve güvenli yapıların ortaya çıkması sağlanmaktadır.

• Arsa ve proje verilerini en verimli şekilde kullanarak konsept aşamasından uygulamaya belediye süreci dahil tüm aşamalarla birebir ilgilenerek süreci yönetme
• Uygulamaya yönelik proje üretimi
• Her türlü detayın proje aşamasında çözülmesi
• 3 boyutlu modelleme tekniği ile şantiyeye hazır uygulanabilir paket proje paftalarının hazırlanması
• Yönetmeliklere tam hakimiyet
• Metrekare ve emsalleri en verimli şekilde kullanarak, müşteri taleplerine uygun, hızlı satılabilir ve uygulanabilir proje dizaynı
• Statik, mekanik, elektrik bütün disiplinler ile işbirliği becerisi
• Projenin inşaa süresi boyunca uygulama detayına hakimiyet ve danışmanlık hizmeti
• BIM İle Proje Yönetimi

DİLEK DAYI - Kurucu Ortak

Mimar - ODTÜ

1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden lisans diplomasını aldı. Mezuniyetinin ardından Türkiye’nin önde gelen alanında başarılı tasarım, yarışma ve uygulamada uzman mimarlık ofislerinde görev aldı. Tasarım ve projelendirme alanında edindiği deneyimlerin ardından 1995 yılında Yüksek Mimar Aykut Dayı ile birlikte Dayı Mimarlık İnşaat Ltd. Şirketi’ ni kurdu. 2010- 2016 yılları arasında, konsept tasarım ve uygulama projeleri Dayı Mimarlık tarafından hazırlanan Mavişehir Modern, Mavişehir Modern2, Mavişehir Modern3 ve Mavişehir Modern4 Projelerinin satış ve pazarlama süreçlerinin bütün aşamalarını yöneterek danışmanlık görevini üstlendi. Kurucu ortağı olduğu Dayı Mimarlık Ltd, Şirketi’ nde arsa analizleri, bölge analizi, öneri proje, konsept, 3 boyutlu tasarım ve uygulama projelerinin hazırlanmasının tüm aşamalarında birebir aktif olarak görev almaktadır.

AYKUT DAYI - Kurucu Ortak

Yüksek Mimar - ODTÜ

1990 yılında, Orta Doğu Teknik Ünivesitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezuniyetinin ardından, 1992 yılında “Yüksek Yapılar” alanında yüksek lisans ve tez çalışmalarını tamamladı. 1992 yılında açtığı ofisinde, birebir tasarım, projelendirme ve şantiye uygulama tecrübelerinin ardından 1995 yılında, Mimar Dilek Dayı ile birlikte Dayı Mimarlık Ltd. Şirketi’ni kurdu. Kuruluşundan bu yana farklı fonksiyonlardaki birçok projenin tasarım ve uygulama aşamalarında birebir yer alarak şantiye danışmanlığı ve proje yöneticiliği görevlerini üstlendi. Arsa analizi ile başlayan proje sürecinde konsept projenin oluşturulmasından uygulama projelerinin hazırlanması ve detaylandırılması aşamalarının tümünde aktif olarak yöneticilik yapmaktadır.

WebDesign : Rullas Multimedia
© DAYI MİMARLIK. TÜM HAKLARI SAKLIDIR - 2017